UMJESTO NA PLAŽU, NA PJEŠAČENJE I MOLITVU. Tedi Chiavalon krenuo na hodočašće

Informaciju s društvenih mreža potvrdio nam je sam Chiavalon koji je rekao kako se radi o privatnom aranžmanu i dogovoru nekolicine prijatelja koji su odlučili, umjesto na plaži, ovo ljeto provesti u jednoj malo zahtjevnijoj avanturi, te pritom iskušati svoje mogućnosti i pokušati savladati čitavu dionicu jednog od najpoznatijih svjetskih “puteva”

Poznati vodnjanski poduzetnik i županijski vijećnik IDS-a Tedi Chiavalon krenuo je ovih dana put Francuske i Španjolske gdje će odmor od radnih obaveza i stresa koje one u pravilu sa sobom nose potražiti u “izazovu života”, odnosno 800 kilometara dugom hodočašću Camino de Santiago, poznatom kod nas kao Put Svetog Jakova.

Prilika

Informaciju s društvenih mreža potvrdio nam je sam Chiavalon koji je rekao kako se radi o privatnom aranžmanu i dogovoru nekolicine prijatelja koji su odlučili, umjesto na plaži, ovo ljeto provesti u jednoj malo zahtjevnijoj avanturi, te pritom iskušati svoje mogućnosti i pokušati savladati čitavu dionicu jednog od najpoznatijih svjetskih puteva.

Nekadašnji glavni tajnik i jedan od najvažnijih operativaca IDS-a već dulje vrijeme nije prisutan na glavnoj političkoj sceni, a političku karijeru zamijenio je poduzetničkom pridruživši se bratu Sandiju u biznisu s maslinovim uljem, po kojem je prezime Chiavalon već dulje vrijeme prepoznatljivo ne samo u Istri i Hrvatskoj, već i među ljubiteljima dobre hrane širom svijeta. S obzirom da je do ovogodišnje berbe ostalo nešto više od dva mjeseca ljetni mjeseci u tom biznisu očito su idealna prilika za malo ozbiljnije punjenje baterija.

Veliko zanimanje

Hodočašće u španjolski grad Santiago de Compostelu, koje je uz pješačenja u Jeruzalem i Rim, još u srednjem vijeku bilo jedno od glavnih kršćanskih hodočašća, već neko vrijeme iz godine u godinu privlače sve veći broj hodočasnika. Nekad se tim cestama pješačilo isključivo iz vjerskih razloga međutim u zadnje vrijeme je razlog sve češće upravo taj izazov koji stoji pred svakim hodočasnikom koji na tridesetak dana praktički mijenjaju suvremeni život i probleme koje on sa sobom svakodnevno nosi, s mirom, druženjem, prirodom i testiranjem nekih svojih vlastitih mogućnosti i granica.

Zanimanju za Camino doprinijela je svakako i popularna kultura poput primjerice filma Put s Martinom Sheenom, brojnih dokumentaraca i video zapisa s hodočašća, kao i knjiga, od kultnog Hodočasnika Paola Coelha, do brojnih putopisa u kojima je niz autora iznijelo svoja iskustva i doživljaje s neke od ruta tog jedinstvenog puta. Rezultat svega je oko 200 tisuća ljudi iz čitavog svijeta koji godišnje prohodaju taj put što vodi sjeverno-španjolskim pokrajinama Navarrom, La Riojom, Kastiljom i Leoneom te Galicijom, zbog čega je hodočasnički turizam već neko vrijeme postao jedan od najjačih gospodarskih aduta siromašnog španjolskog sjevera.

 

preuzeto: Glas Istre

AKO VAM SE SVIDIO NAŠ PORTAL –  Podržite nas donacijom za kavu  🙂
AKO VAM SE SVIDIO NAŠ PORTAL –  Podržite nas donacijom za kavu  🙂